כשמדברים על צלילים תמיד כדאי להתחיל מכך שצלילים, וכל דבר ביקום, הם רטטים. כיום עם המדעים החדשים, בעיקר בכל מה שקשור לתיאוריות של שדה מאוחד, אנחנו יודעים את מה שהמיסטיקנים של כל התרבויות נהגו לומר – אנחנו “שוחים” בים אינסופי של אנרגיה, מארג של תנודות ורטטים, כל הזמן משפיעים ומושפעים מכל יתר הרטטים ביקום.
כשמודדים מחזוריות של גל רטט מסוים, מכנים זאת תדר. ולכן לכל דבר ביקום, בין אם זה חפץ, קרינה אלקטרו-מגנטית, יצור חי או אלקטרון, יש תדר מסוים, אשר משמיע את הצליל הייחודי לו. כמובן טווח השמיעה שלנו בני אדם הוא מוגבל (20-20,000 הרץ), אז יש אינסוף צלילים שאיננו יכולים לשמוע. את חלקם אנחנו רואים כצבעים, חלקם אנחנו מרגישים כאנרגיה עדינה – אך לכולם השפעה עלינו, כמו גם שאנחנו בתור היותנו גוש רוטט של אנרגיה, משפיעים על כולם חזרה.
ככה למשל נשמעים כובכים בחלל! מומלץ להאזין.

בשנים האחרונות עולה ומתפתח המחקר והעבודה עם הקשר שבין תדרים, צלילים וגיאומטריה, ולהערכתי הוא הולך לתפוס מקום נרחב בכל הקשור לרפואת העתיד. מצד אחד הוא מאד קונקרטי ומצד שני ההשפעה של צלילים היא עמוקה ועדיין ברובה מסתורית. יש התקדמות והתפתחות של מידעים בנושא, אך בעצם עדיין מדובר בכל מיני רמיזות, כיוונים, תחושות, שעוד יקח כנראה זמן עד שתצטייר לנו תמונה מלאה של הנושא הזה. בדף הזה אני אחבר את הנושא של צלילים עם גיאומטריה, מתמטיקה וד.נ.א – אלה יהיו הנושאים המדעיים, וגם לינקים לאנשים שעובדים עם קול וצלילים בכוונת ריפוי והרחבת המודעות והתפיסה, ויוצרים שאי מעריכה. תהנו!
** עוד על צלילים וקול מתוך החקירה האישית שלי – אפשר לקרוא ולהקשיב בדף הקול הקוסמי.

 

צלילים גיאומטריים – קימטיקה

344417523
קימקטיקה הוא תחום מחקר שהפך למאד פופולרי כי הוא כה פשוט, אינטואיטיבי ומרגש – השפעה של צליל על חומר.
קימטיקה מוכיחה שלכל גלי הקול יש השפעה ישירה על חומרים, ובעזרת חומרים קלילים כמו מים, מלח או חול, אפשר להראות את הדפוסים הגיאומטריים הנוצרים על ידי הצלילים. למידע מפורט אודות קימטיקה – ראו לינקhttp://www.cymascope.com/index.html
הסרטון הבא מדגים את זה ממש יפה:

  

המדיע המאד אינטואיטיבי ועם זאת החדשני הזה מעלה מיד שאלה – איזה צלילים משפיעים האופן הכי הרמוני על חומר? וכיוון שגם אנחנו גוף-חומר, שעוד מורכב מ-70% מים, ברור שלצלילים יש השפעה עצומה על הגוף הפיזי, הרגשי והתודעתי שלנו. מהם אם כך צלילים מרפאים?
יש הרבה מידע ברשת אודות כך, במיוחד פופולרי ומוכר מידע אודות הסולם הסולפז’י ותדרי הריפוי שלו.
בזמן האחרון אני מרגישה מחוברת לסולם הפיתוגראי, על שם פיתגורס, שגילה את הסולם המוסיקלי שלו על פי חישובים של הרמוניות מוסיקליות. צלילים נמדדים בהרץ – סולם מדידה של מחזוריות גל הקול בשניה. לכל תדר בהרץ יש צליל, וכאן נכנס כל הנושא של מתמטיקה והרמוניה. על פי הסולם הפיתגוראי, הצליל 432 הרץ הוא צליל מהותי, שמספרו קשור, כך מסתבר, לכוכבי מערכת השמש, הירח, למהירות האור ולעוד תופעות טבעיות ופיזיקליות בסיסיות. הסולם המוסיקלי המתלווה אליו הוא אכן סולם הרמוני, שמחבר לאדמה וגם לשמיים, ובניסיון שלי בעבודה עם אנשים הוא אכן פותח מרחב פנימי עמוק לריפוי והרחבת תודעה.
עם זאת, בעיני ובעיני הרבה מהמרפאים בצלילים ובקול, צליל הוא בעיקר מרפא בזכות הכוונה המוטמעת בו. ולכן צלילים שהם נביעה טבעית של המהות שלנו – יש בהם כוח עצום של שחרור, ריפוי, חיבור למקורות ההזנה שלנו, חיבור להדרכה והרחבת צינורות התקשורת שלנו עם היקום. בסדנאות ובמפגשים האישיים אני עובדת עם אנשים על המקומות האלה ואפשר לקרוא וגם לפנות אלי ישירות לעוד פרטים ומידע.

772522

צבעי האקורדים על פי הסולם הפיתגוראי בהשוואה לסולם הרגיל. שימו לב ש-C, שהוא צליל דו שנחשב לצליל הראשוני שמהדהד עם כדור הארץ על פי סולם 432 הוא בצבע ירוק, של צ’אקרת הלב, החיים והריפוי.

עוד סרטון מומלץ שעושה הרבה סדר אודות הקשר בין גיאומטריה, מתמטיקה, הרמוניה וצלילים מרפאים. מומלץ!

 עוד לינקים מעניינים בתחום:
יוצרים ומרפאים בקול מעוררי השראה:
  • טום קניון – אומן, מתקשר צלילים, לינק
  • ד”ר טוד אובוקיטוס וצלילים למוריאניים לריפוי ד.נ.א והפעלת בלוטת האצטרובל, לינק
  • עדכונים נוספים בקרוב…